Jan Caha, Mgr. Bc.   Nar. 1969;    tel.:   603 244 667     caha@stangler.cz

 

Vzdělání:

1987 –  1992: Fyzikální Elektronika a Mikroelektronika, Masarykova Universita, Brno. Absolvoval s vyznamenáním. Diplomová práce: supravodivé vrstvy, plasmová techn.

 

1992 –  1995:  Zahraniční Obchod, Vysoká Škola Ekonomická, Praha
2020 –>  návazné studium Mezinárodní Rozvoj (ing.) na Mendelově UniversitěPraxe:

1995 – 2000: v rámci holdingu FINOP a.s.: odpovědnost za export skupiny podniků, a prodej  podniku s více-miliardovým obratem zahr. skupině: jako člen představenstva podniku (původně) Strojobal a.s., který v té době přecházel pod nadnárodní Pechiney Group. dneswww.ardaghgroup.com

 

2000 – 2004: zakládání vlastního podniku: spolu-majitel a místopředseda představenstva společnosti Meltit a.s. (dnes se nazývá Zbrojovka ZTM a.s. www.zbrojovkaztm.cz) Odpovědnost za business development. Firma byla příjemcem dotace EU pro „start-up“ companies díky JIC (Jihomoravské Inovační Centrum), později koupena zahr. skupinou. ROmiLL byl v té době naším významným partnerem i dodavatelem:

 

2004 – 2011: ROmiLL s.r.o. Vedení divize a OBCHOD v oborech: Mikrovlnná technika, Critical control a Výkonová elektronika. Odpovědný jsem byl za obchod (hlavně export) a project management: http://www.romill.cz/en/electro-engineering (editováno mnou)

 

2011 – 2014: pro Unis a.s. a Svoboda s.r.o. (zaměstnání se částečně překrývalo) jsem pracoval jako obchodník (import a služby) a/nebo project manager (lokalizace SW).  Souběžně jsem pro Televizi konzultoval tzv. „smart homes“ a 2 semestry externě vyučoval.

 

2015 – 2017 Advanced Network Technology s.r.o. www.anet.eu: vedoucí sítě partnerských firem: nepřímý prodej HW. (na dobu určitou).
2020 Student
Agency a.s. a návazné studium na Mendelově Universitě kvůli rodinným podnikům v souvislosti se správou pozemků - viz níže:

 

od 2013 mi rostou povinnosti vůči rodinným podnikům. Jako jednatel /šéf dozorčí rady ve firmách Lesy R. Stanglera / ZAS a.s. koordinuji generační obměny v oborech administrativa lesů, územní plány, zemědělství. Leteckou škole v Brně jsem ukončil na stupni PPL po úraze, který mne  r. 2022 poslal do důchodu. Jsem člen Kanadské Obchodní Komory.

 

Jsem ženatý, mám 2 dospělé syny. Hovořím Anglicky, Francouzsky a Rusky. (zk. ICAO, telekom. zkoušky (ČTU).  Ve volném čase se zajímám o bojová umění, letectví, přírodu, filmové umění, dokumentaristiku, publicistiku aj.